Translate

czwartek, 17 listopada 2011

Pieczątki z ziemniaków

Zabawa ponadczasowa, dzieci wciąż się uwielbiają tym bawić. Moja córka co jakiś czas prosi mnie: Mamo, zrób mi pieczątki z ziemniaków. No i robię ;-). Za każdym razem są trochę inne, część wzorów się powtarza, ale zawsze wprowadzam dla odmiany coś nowego. A takie były ostatnio:


Kiedy pieczątki są już gotowe Lila z niesłabnącym zapałem zabiera się do stęplowania. Aż do znudzenia, a raczej dopóki ziemniaki są zdatne do użycia i nie zeschną się nadmiernie, tj. jakieś 2-3 dni.


Mimo, że wokół tyle zabawek w tym stylu o wymyślnych wzorach i kształtach w żadnej mierze nie mogą konkurować z tymi domowymi - są jedyne i niepowtarzalne, bo zrobione przez mamę specjalnie dla dziecka. Wykonanie nie zajmuje dużo czasu, a ziemniaki każdy ma w domu. Wystarczy zacząć od prostych wzorów: kwadrat, trójkąt, kółko. Z takich kształtów można skomponować ciekawy obrazek. Nawet mieliśmy taki w swoich zbiorach i chciałam pokazać dla przykładu, ale Lila przerobiła go na samolot. No cóż, musicie sięgnąć do własnych zasobów wyobraźni ;-) Spróbujcie, a radość dziecka wynagrodzi Wam wycinanie.

Poniżej prace z wcześniejszymi pieczątkami:Pozdrawiam i życzę miłej zabawy z dzieckiem,

4 komentarze:

 1. ooo...przypomnialo mi sie moje dziecinstwo,tez takie pieczatki robilismy:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł te pieczątki z ziemniaka, ja też uważam, że najlepsze są stare sprawdzone i proste zabawy. W nowoczesnym świecie nic nadal nie jest w stanie przebić zwykłej zabawy z piłką nawet gry komputerowe. Co do zabawy z pieczątkami z ziemniaków to oprócz zabawy dziecko dodatkowo rozwija swoje zdolności manualne i artystyczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anno, może czas na powtórkę?
  Pieczątki, zgadzam się z Tobą w zupełności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma na świecie chyba dziecka, które nie robiłoby pieczątek z ziemniaka. Z biegiem lat takie hobby może przerobić się w poważne zajęcie. W https://www.maxsc.com.pl robimy pieczątki przy użyciu profesjonalnych maszyn i z najlepszych jakościowo materiałów. No bo przecież jakby klient dostał pieczątkę z ziemniaka to nie byłby zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi baaardzo miło przeczytać Twój komentarz. Każde pozostawione słowo daje mi napęd do dalszego działania, więc jeśli byłaś/byłeś u mnie i Ci się spodobało, napisz coś.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...