Translate

czwartek, 17 listopada 2011

Pieczątki z ziemniaków

Zabawa ponadczasowa, dzieci wciąż się uwielbiają tym bawić. Moja córka co jakiś czas prosi mnie: Mamo, zrób mi pieczątki z ziemniaków. No i robię ;-). Za każdym razem są trochę inne, część wzorów się powtarza, ale zawsze wprowadzam dla odmiany coś nowego. A takie były ostatnio:


Kiedy pieczątki są już gotowe Lila z niesłabnącym zapałem zabiera się do stęplowania. Aż do znudzenia, a raczej dopóki ziemniaki są zdatne do użycia i nie zeschną się nadmiernie, tj. jakieś 2-3 dni.


Mimo, że wokół tyle zabawek w tym stylu o wymyślnych wzorach i kształtach w żadnej mierze nie mogą konkurować z tymi domowymi - są jedyne i niepowtarzalne, bo zrobione przez mamę specjalnie dla dziecka. Wykonanie nie zajmuje dużo czasu, a ziemniaki każdy ma w domu. Wystarczy zacząć od prostych wzorów: kwadrat, trójkąt, kółko. Z takich kształtów można skomponować ciekawy obrazek. Nawet mieliśmy taki w swoich zbiorach i chciałam pokazać dla przykładu, ale Lila przerobiła go na samolot. No cóż, musicie sięgnąć do własnych zasobów wyobraźni ;-) Spróbujcie, a radość dziecka wynagrodzi Wam wycinanie.

Poniżej prace z wcześniejszymi pieczątkami:Pozdrawiam i życzę miłej zabawy z dzieckiem,

6 komentarzy:

 1. ooo...przypomnialo mi sie moje dziecinstwo,tez takie pieczatki robilismy:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł te pieczątki z ziemniaka, ja też uważam, że najlepsze są stare sprawdzone i proste zabawy. W nowoczesnym świecie nic nadal nie jest w stanie przebić zwykłej zabawy z piłką nawet gry komputerowe. Co do zabawy z pieczątkami z ziemniaków to oprócz zabawy dziecko dodatkowo rozwija swoje zdolności manualne i artystyczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anno, może czas na powtórkę?
  Pieczątki, zgadzam się z Tobą w zupełności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma na świecie chyba dziecka, które nie robiłoby pieczątek z ziemniaka. Z biegiem lat takie hobby może przerobić się w poważne zajęcie. W https://www.maxsc.com.pl robimy pieczątki przy użyciu profesjonalnych maszyn i z najlepszych jakościowo materiałów. No bo przecież jakby klient dostał pieczątkę z ziemniaka to nie byłby zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba przyznać że choć pieczątki są proste to całkiem, całkiem odbijają.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi baaardzo miło przeczytać Twój komentarz. Każde pozostawione słowo daje mi napęd do dalszego działania, więc jeśli byłaś/byłeś u mnie i Ci się spodobało, napisz coś.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...