Translate

wtorek, 11 grudnia 2012

Słodkości bez kalorii

Zaczęło się od tego, że moja córka miała dostać na Mikołajki zestaw do herbatki, o taki:Ale jak misie i laki miałyby siedzieć przy pustych talerzykach i filiżankach? Trzeba było coś zrobić. Wymyśliłam zestaw słodkości:Najpierw powstały babeczki. Z lukrem i malinami:Z truskawką:Z wisienką:I z kiwi:Każda inna i wszystkie tak samo "smaczne":

 

Potem dorobiłam pączki (donaty właściwie). Z posypką:Z polewą czekoladową:Z lukrem i posypką:Z polewą truskawkową:Prawda, że smakowicie wyglądają?Cukiereczki. Pokazuję wszystkie razem, i tak dużo zdjęć (starałam się ograniczać ;-P):Jednego?A na koniec jeszcze herbatniczki:Z nimi było najmniej roboty. Jak już opracowałam schemat, oczywiście ;-).Wszystko gotowe, zapraszamy na piknik:Pojawił się już pierwszy gość:Dla każdego coś dobrego:


I dziecko szczęśliwe. Bawi się z wielką chęcią. Zwłaszcza, że uwielbia pikniki, nawet te na niby:Ktoś chętny na małe co nieco?

Słodkości zrobiłam z kordonka, są malutkie, żeby pasowały rozmiarem do serwisu. Babeczki wymyślałam sama (oprócz owoców: kiwi i truskawki); schemat oponki na donaty znalazłam w internecie, a ozdobione są już wg mojego pomysłu; wzór cukierków pochodzi z internetu; a herbatniki robiłam metodą prób i błędów.  Niby takie drobiazgi, a zrobienie całego zestawu zajęło mi 5 dni. Z całą pewnością - było warto. 

Jak Wam się podobało?

Pozdrawiam,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...