Translate

niedziela, 16 października 2011

Strój do chrztu dla Leny

Trudno uwierzyć, że od ostatniego wpisu minął już miesiąc. Mam nadzieję, że jeszcze o mnie nie zapomnieliście ;-). Zajęta byłam ostatnimi czasy, a i choroba się przyplątała. Ale już jestem. Oto czym się zajmowałam:


Wspominałam kiedyś, że mam być chrzestną dla małej Lenki. Zrobiłam dla niej komplet: sukieneczkę, buciki, kapelusik, a na zmianę opaskę. Wybaczcie ilość zdjęć, ale trudno mi było wybrać te, na których ubranko wygląda najwierniej - wiadomo, na żywo najlepiej.


Sukienka miała być długa, z falbanką na dole, z długim rękawem i z różowymi wstawkami. I taka jest. Resztę pozostawiono mojej inwencji. Ja jestem zadowolona z efektu, myślę, że rodzice Leny też, a ona sama nic nie mówiła ;-)


A teraz każdy element garderoby osobno. Sukieneczka:


Wzór ananasków powtórzony na karczku i na falbance, siateczka i wzór pospieszny (tak był określony w pewnej starej książce, nie znam innej nazwy). Starałam się aby poszczególne wzory były dobrze wkomponowane i ładnie zgrały się w całość.


Detale. Karczek (wiązanie wstążeczką, 1 kwiatek):


W pasie (również regulacja szerokości wstążeczką i 3 kwiatki):


Falbanka (5 kwiatków i kokardka):


Rękawek (lekko rozszerzany, kwiatek, kokardka):

I małe słodkie buciki:
Również dla spójności motyw kwiatka i kokardka:


Kapelusik. Małe dziewczynki wyglądają w nich przepięknie. Powtórzony wzór "pospieszny" z sukienki, różowa wstawka ze wstążeczką i kwiatkami i rondo z falbanki:Zbliżenie rondka:


Na zmianę zrobiłam opaskę:Dodatki razem:I na modelce. W tej roli wystąpiła lalka mojej córki. Jest oczywiście dużo mniejsza niż docelowa właścicielka, ale ubranko zupełnie inaczej się prezentuje niż rozłożone na płasko:


Na koniec strój na żywej "lalce":

Projekt i wykonanie: Atrsajke. Zgadzam się na wykorzystanie wzoru dla własnego użytku. Do celów komercyjnych projekt jest chroniony prawem autorskim. 

To moje drugie ubranko do chrztu - pierwsze zrobiłam oczywiście swojej córeczce. Wtedy zupełnie nie miałam problemu z robieniem, miałam w głowie projekt i wiedziałam mniej-więcej jak ma wyglądać. Tym razem kompletnie nie miałam pomysłu na wykonanie. Strój powstawał na bieżąco, wzór wymyślałam w trakcie. Ale ostatecznie udało się!

Pozdrawiam,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...