Translate

piątek, 2 stycznia 2015

Menu sylwestrowo-noworoczne

Pewnego razu wymyśliliśmy, żeby zrobić na Sylwestra sushi. Za rok zrobiliśmy znowu i tak to weszło na stałe do sylwestrowego menu. Do tego stopnia, że córka myślała, że to taka tradycja, jak karp na Wigilię ;-))). W tym roku zwijał mąż, stąd estetyka wykonania pozostawia wiele do życzenia, ale nie marudzę, bo w smaku było rewelacyjne. Wcześniej nigdy bym nie pomyślała, że polubię surową rybę z ryżem - a jednak. Samodzielne wykonanie ma tę przewagę nad kupnym, że używamy składników jakie lubimy - najczęściej jest to łosoś, ogórek, paluszki "krabowe", awokado i serek philadelphia. Jeśli nie jedliście jeszcze sushi to spróbujcie, warto się przełamać.

  

Myślałam, co by tu jeszcze przygotować i córka przypomniała mi, że rok temu były bliny z łososiem. Racja! Można zrobić. To danie chyba też wejdzie do tradycji ;-).


Bliny, a na wierzchu serek typu bieluch lub kwaśna śmietana, łosoś i kawior. Powinna być jeszcze gałązka koperku.


Gotowe! Miała być dodatkowo sałatka, ale dobrze, że nie zrobiłam, bo dużo jedzenia jeszcze zostało.


A to już noworoczny obiad. Również ten sam, robiony kolejny raz z rzędu. Kaczka pieczona z jabłkami i śliwkami, do tego duszona czerwona kapusta. Pycha!I tak się powtarza, już od kilku lat - taki miły, pyszny, stały punkt w corocznym kalendarzu. Świętujecie te dni jakoś specjalnie?

Życzę Wam samych szczęśliwych dni w Nowym Roku 2015,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...